pátek 19. listopadu 2010

RED

Režie: Robert Schwentke
Hlavní role: Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Morgan Freeman, Karl Urban
Recenze:
Tahle akční týmovka mě velmi potěšila. Možná proto, že jsem od filmu moc neočekávala, ale přece jen... Nestárnoucí Bruce Willis nám opět dokazuje, že není žádná vykopávka a akční scény mu věříte úplně stejně jako ve Smrtonosné pasti (Die Hard), kde se vzhledem lišil pouze v tom, že měl ještě nějaké vlasy a sexy tílko:-D Stejně zdatně se mu vyrovnal John Malkovich, který když nasadí akci PRASE, tak je prostě k sežrání. I samotná Helen Mirren mě překvapila, jaká to je akční babča. Celou skvadru "důchodců" dobře doplňuje Morgan Freeman, který má ze všech zúčastněných nejvíce dědečkovský vzhled (hlavně ten jeho úsměv). Všem zkušeným, ale ještě zdaleka ne vyčpělým hercům zdatně stačí i Mary-Louise Parker, která to sice má v téhle hvězdné plejádě hodně těžké, ale zahanbit se rozhodně nedá.:-) Kam se na tuhle RED (Retired Extremely Dangerous) partičku hrabe takový Tom Cruise a jeho Knight and Day... (4/5)
Děj:
Penzionovaný elitní agent CIA Frank Moses (Bruce Willis) má problémy se vyrovnat se svým novým stylem života. Jediná věc, kterou si užívá, jsou časté telefonáty jisté Sarah (Mary-Louise Parker), která pracuje v oddělení důchodového pojištění. Jednoho dne je ale Frankův jednotvárný život narušen skupinou agentů, kteří se ho pokusí zlikvidovat. Frank je sice v důchodu, ale rozhodně není žádné Béčko. Podaří se mu uniknout a vydává se na další akci. Nejdřív ale musí dostat do bezpečí Sarah a dále povolat do zbraně své bývalé CIA kolegy: Marvina (John Malkovich), Joea (Morgan Freeman), Victorii (Helen Mirren), kteří sice nejsou o nic mladší než on sám, ale zato mají zkušeností na rozdávání.
Proti nim však stojí mladý agent CIA William Cooper (Karl Urban), který je schopný, odhodlaný a oddaný svému úkolu. Zvítězí stáří a zkušenosti nad mládím a odhodláním, nebo se do této vysoce nebezpečné hry vloží ještě další faktory, které ovlivní konečný výsledek? Plynule navazující konec odhalí kdo je/byl padouch...

Žádné komentáře:

Okomentovat