sobota 13. listopadu 2010

I love You Phillip Morris

Režie: Glenn Ficarra, John Requa
Hlavní role: Jim Carrey, Ewan McGregor
Recenze:
Jim Carrey a Ewan McGregor jsou herci, kteří obvykle jsou známkou filmové kvality a dokonalé podívané. Když jsem si ale přečetla děj filmu, přiznávám se, že jsem se docela bála. Velmi záhy jsem ale zjistila, že mé obavy byly zcela "mimo mísu" a pak už jsem si jen užívala hodinu a půl jejich hereckého koncertu.
Ewan McGregor si svoji roli přecitlivělého, modrookého blonďáka se zlatou náušničkou dokonale užívá (až mě překvapilo, jaký dokáže být cukroušek:-D). Nejinak je na tom Jim Carrey v roli podvodníka, který není o moc jiný než Frank z Chyť mě, když to dokážeš (Leonardo di Caprio).
Přestože oba režiséři usedli na režisérskou stoličku poprvé, svého úkolu se zhostili, podobně jako jejich herecké hvězdy, znamenitě. Pokud se vám tedy do cesty nepostaví problém v podobě osobního přesvědčení, pak vám na konci filmu nezbyde nic jiného, než jen uznale smeknout klobouk. (5/5)
Děj:
Steven Russell (Jim Carrey) je šťastně ženatý, má dobrou práci a krásnou malou dceru. Může se zdát, že nic nestojí v cestě jeho dokonalému štěstí. Jedna věc tu ale přece je: Steven Russell je gay! Tuto skutečnost zdárně skrývá do chvíle než má autonehodu, která způsobí jeho rozhodnutí lži odložit. Své manželce tudíž velice galantně a "bez omáčky" oznámí: "Jsem gay!"
Následuje rozvod, stěhování na Floridu a nový vztah s Jimmym. Pokud ale Steven chce udělat Jimmyho úplně šťastným, musí sehnat více peněz. Proto je donucen se po hlavě vrhnout do větších či menších podvodů, za něž je zanedlouho poslán za mříže.
Není romantičtější místo než vězení a není romantičtější věc než vězeňská láska. Steven zde potká blonďatého Phillipa Morrise (Ewan McGregor), který ve všem prostě vidí jen to dobré. Mezi oběma vězni vyklíčí láska na první pohled a Steven se zapřisáhne, že se všemi podvody kvůli Phillipovi skončí. Jenže některá předsevzetí prostě nedodržíte...

Inspirováno skutečnou událostí!!!

Žádné komentáře:

Okomentovat