středa 16. března 2011

Loupež po italsku (The Italian Job)

Režie: F. Gary Gray
Hlavní role: Mark Wahlberg, Jason Statham, Charlize Theron, Donald Sutherland, Edward Norton
Recenze:
Hvězdami našlapaný film, s plynule ubýhajícím dějem a zajímavou zápletkou, kterou jen podtrhuje skvělá hudba. Ale často nejde jen o hvězdy, když je film "o ničem" žádná sebevětší hvězda z něj neudělá trhák století. Naštěstí toto není ten případ. Banda profesionálních zlodějů, z nichž každý má jinou "specializaci", připomíná Dannyho parťáky prostě vším. Navíc je film proložen odlehčenými vtípky, které ho řadí do kategorie "skvělá oddechovka". (5/5)
Děj:
Parta profesionálních zlodějů  nejen, že vykrade nejstřeženější palác v Benátkách, ale dokonce se jim podaří i uniknout, jak policii tak dalším pronásledovatelům. Jenže se stane to, co nikdo nečekal. I v nejlepším týmu se někdy objeví zrádce. V tomto případě jím je Steve (Edward Norton), za jehož zradu zaplatí životem kasař-veterán John (Donald Sutherland), který si slíbil, že toto je jeho poslední kšeft.
Teď už nejde jen o zlato, o které ostatní zloději přišli, ale jde také o to pomstít smrt parťáka a kamaráda. Jenže je tu jeden problém, Johnova úloha v týmu bylo otevírat sejf, což je úkol docela zásadní. Proto musí Charlie (Mark Wahlberg), pro něhož byl John něco jako otec, zlanařit Johnovu dceru Stellu (Charlize Theron), jež se sice zabývá otevíráním sejfů, ale stojí na druhé straně zákona.
Potom už zbývá jen pečlivě promyslet každý krok, protože i Steve je zloděj-profesionál a navíc je díky ukradenému zlatu pohádkově bohatý, takže co nesvede, to si koupí nebo zaplatí...

1 komentář: